Zima, powietrze, przestrzeń…

Na blogu Art-Piaskownica pojawiło się wyzwanie całoroczne, ogromna pokusa, szczególnie, że rok 2020 nie będzie dla mnie łatwy, na pewno niezwykły, ale pod wieloma względami wymagający. Jestem w 7 miesiącu ciąży. Już raz rodziłam i spędzałam rok z córką w domu, teraz czeka mnie to samo, ale do starszej córki dołączy niedługo młodszy syn:)

Co jeszcze nowego w 2020 roku? Nowa strona internetowa! Właściwie to stara, ale z nową nazwą i szatą graficzną. Mam nadzieję, że pamiętacie jak występowałam pod pseudonimem Pandoramea. Postanowiłam jednak używać prawdziwego imienia, a swoje twórcze miejsce nazwać właśnie Kawa na poddaszu.

Pierwszą pracą, jaką z przyjemnością prezentuję w tym roku, jest obraz. Minimalistyczny, górski, zimowy krajobraz na tle rozgwieżdżonego nieba. Obraz zgłaszam na dwa wyzwania:

Moje skojarzenia z zodiakalnym WODNIKIEM to:

  1. zima,
  2. powietrze (śnieżny wiatr na zboczach gór),
  3. przestrzeń (osoby spod tego znaku cechuje: umiłowanie wolności, niezależność, ciekawość świata).

Obraz namalowałam rękami używając wyłącznie farby białej i czarnej. Na końcu jedynie pochlapałam pędzlem gwiazdy i zabezpieczyłam całość lakierem. Praca powstała na sporej dykcie o wymiarach 90/60 cm. Sprezentowałam ją mężowi, który kocha góry:)

Joanna J.

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *