Twórcze uśmiechy dla pociechy #6: Motylove

W pracy kocioł taki, że myślałam, że do końca roku szkolnego nie uda mi się napisać jeszcze jednego postu, ale jestem, krótko i kolorowo:

Przedstawiam ponownie układankę, która może również służyć jako podkładki na stół pod kubki. Do wykonania podkładek użyłam ścinek z papieru i gazet, papierowej koronki, pasty błyszczącej, perełek w płynie i mojej ostatniej nowości w pracach – mgiełek wodoodpornych. Miałam już mgiełki, ale nie nadawały się do lakierowania, teraz mam kilka kolorów, które się nie rozmazują i tworzę własne z farb akrylowych. Lubię to jak się mieszają i rozlewają tworząc przypadkowe wzory. Dzięki przeźroczystej paście błyszczącej uzyskałam dodatkową strukturę wyczuwalną palcem, również perełki, serwetka i papier zostawiły delikatne wypukłości. Piszę o tym, bo nie udało mi się uchwycić tego efektu na zdjęciach.

Motyle są symetryczne, jednak tło jest już nieregularne. Chciałam utrudnić dziecku zadanie połączenia motyli w pary. Jednocześnie przy układaniu dziecko może się przyglądać szczegółom, warstwom i fakturom na obrazkach. Układanka to taki mój eksperyment. Zabawy dla dzieci są z reguły rysunkowe i przejrzyste i takie powinny być, ale tym razem spróbowałam podsunąć mojej córce coś innego. Na razie zainteresowały ją trochę same podkładki, ale nie rozumie jak ma je łączyć. Myślę, że wszystko przyjdzie z czasem:)

Układankę zgłaszam na wyzwania:

Wyzwanie na blugu Szyflada: Symetrycznie

Wyzwanie na blogu Art-Piaskownicy: MIXED MEDIA – media klejące – gel medium, klej

Użyłam gel medium błyszczącego do sklejenia papierowych elementów i nadania struktury.

Wyzwanie na blogu DIY czyli zrób to sam: Motylem jestem

21 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *