Twórcze uśmiechy dla pociechy #2: Koci kącik czytelnika

Dziś Dzień Kota – z tej okazji przedstawiam skrzynkę na książeczki do czytania przed snem dla mojej córki. Stworzyłam ją inspirując się wyzwaniem na blogu DIY – zrób to sam pt. „Koci raj” – koty skaczą figlarnie z litery na literę zostawiając przy tym ślady swoich łapek. Skrzynka ma również nieść ze sobą funkcję edukacyjną – rozpoznawanie liter (wśród liter kryją się dwa wyrazy, w tym imię córki), liczenie kotów i kocich łapek -wszystko przed nami:)

Z tą skrzynką narobiłam się jak rzadko kiedy;) Przede wszystkim można powiedzieć, że to uratowany „odpad”. Remontując dom zamówiliśmy z mężem płytki z cegieł na kominek i przyszły właśnie w takich skrzynkach: mocno szorstkich, z wystającymi drzazgami, nierówno zbitych. Musiałam się mocno wysilić, żeby stworzyć z tego bezpieczny przedmiot dla dziecka. Na początek praca papierem ściernym, a później obklejanie stronami powyrywanymi z niepotrzebnej książki. Kiedy powierzchnia stała się gładka pomalowałam wszystko białą farbą (tą samą co ściany w pokoju, więc odcień pasuje) użyłam szablonów do liter, serwetki z kotami, a łapki namalowałam ręcznie. Poniżej skrzynka przed przeróbką:

Do skrzynki będziemy wkładać te książeczki, które moje dziecko najbardziej lubi czytać wieczorem. Wyszedł mi z tego taki koci kącik czytelnika:

Kocią skrzynkę oczywiście zgłaszam na wyzwanie:

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *